Tuulte tahutud maa

Valmimisaasta: 2018
Pikkus (min): 63`
Filmitud: Eestis
Režissöör: Joosep Matjus
Operaatorid: Joosep Matjus, Atte Henriksson, Jan Henriksson
Montaaž: Katri Rannastu
Produtsendid: Katri Rannastu, Riho Västrik
Tootja: Wildkino OÜ
Levitaja: Wildkino OÜ

"Tuulte tahutud maa" on eepiline loodusfilm Eestimaa metsikust loodusest, kus vaataja ees rulluvad lahti meie kodumaa eriilmelised maastikud koos metsloomade ja tuhandete läbirändavate linnuparvedega. Filmi peategelane on meie metsade suurim imetaja ja põliselanik põder. Läbi looduse avanevad meie mineviku püüdlused ja vajadused ning meie iseloom, mida maastikud on tuhandete aastate jooksul hoidnud ja kinnitanud.

Fred Jüssi. Olemise ilu

Valmimisaasta: 2020
Filmitud: Eestis
Režissöör: Jaan Tootsen
Operaator: Joosep Matjus (Wildkino)
Monteerija: Katri Rannastu (Wildkino)


Valged hundid - Arktika kummitused

Valmimisaasta: 2018
Filmitud: Kanadas
Režissöör: Oliver Goetzl
Operaatorid: Oliver Goetzl, Ivo Nörenberg, Alain Lusignan, Joosep Matjus (WildKino).

Matsalu Moose - Wild Giants Of The Baltics

Valmimisaasta: 2019
Filmitud: Eestis
Operaatorid: Joosep Matjus, Atte Henriksson, Janne Henriksson, Kaido Haagen
Tootmisfirmad: Wildkino OÜ ja Marco Polo Film AG

Kajaka teoreem


Valmimisaasta: 2014
Filmitud: Tallinnas
Režissöör: Joosep Matjus
Montaažirežisöör: Katri Rannastu
Tootja: Exitfilm

Suurema osa oma ajast veedame siseruumides tehnika rüpes ja vaid suured aknad loovad illusiooni väljas olemisest. Linna tehiskeskkonnas elab mitmeid metsikuid liike, kes, nagu kajakaski, keset helkivat klaasi ja metalli askeldavad. Kajakad elavad linnas samal
põhjusel nagu inimesedki – siin on kergem
hakkama saada. Kajaka elu linnas väljendab paljuski linlase elu.

Tiit Tuumalu on kirjutanud filmi kohta nii: “Joosep Matjus on teinud filmi meist endist, mis sest et peategelaseks on kajakas. See on juba kõrgem pilotaaž – mitte piirduda kajaka elutsükli jäädvustusega, vaid minna siit veel edasi, anda kujutatavale filosoofiline mõõde. Mitte piirata, vaid piitsutada vaataja mõttelendu kujundlikkuse ja mitmetasandilisusega.”
Lehelapse suvi

Valmimisaasta: 2008
Filmitud: Tallinnas
Režissöör: Katri Rannastu
Operaator: Joosep Matjus
Tootja: Vesilind

Üheksa-aastane koolipoiss Märten otsustab suvevaheajal Eesti Ekspressi müüa. Pealtnäha tüütu ja igav töö viib teda kokku vägagi erinevate inimestega. Ta satub kokku petisega, kes lubab tema kahekümneviiese peenemaks vahetada ja kaob; neoonvestis kerjusega, kes olevat eelmisel päeval püüdnud ebaõnnestunult enesetappu sooritada; terve hulga välismaalaste ja kohalikega. Lehepoisi tee kulgeb Balti jaama ümbrusest Viru keskusesse ja mujalegi. Filmis näeme mitmeid Tallinna tuntud kerjuseid, nagu jalutu noormees Viru tänaval või vanamutt, kes lunib raha oma joodikust pojale. Ja muidugi on tegemist konkurentidest teiste poistega. Lehepoisist võivat saada teatavasti miljonär, tänases päevas peale Hans H. Luige küll kedagi ei meenu. Märtenil üldiselt veab, mõni annab raha ja lehte ei soovigi, teine ei taha peenraha tagasi, nii võib osa ajalehti isegi tasuta ära anda. Igatahes rõõmsameelse ja suurepärase suhtleja Märteni päev läheb filmis korda — ja tipneb ärateenitud jäätisega.